ПРОЈЕКАТ: УНАПРЕЂЕНИ РАВОПРАВНИ ПРИСТУП И ЗАВРШАВАЊЕ ПРЕДУНИВЕРЗИТЕТСКОГ ОБРАЗОВАЊА ЗА ДЕЦУ КОЈОЈ ЈЕ ПОТРЕБНА ПОДРШКА ’’УЧИМО ЗАЈЕДНО’’
Основни циљ пројекта је обезбеђивање једнаког приступа и квалитета образовања за децу из осетљивих група кроз подршку деци, наставницима и стручним сарадницима у школама. Наша школа је у школској 2022/23. години започела пројкат и прошла кроз два модула. Обука је оснажила наставнике да прате и процењују инклузивност сопствене професионалне праксе, професионалне праксе колега, као и доминантне праксе на нивоу школе, где су се и током обуке наставници упознали са принципима који се заснивају на диференцијацији наставе и учења, препознали улогу и значај диференцијације наставе и учења у контексту инклузивног образовања и унапредили своје компетенције за планирање и примену диференциране наставе.
Настављамо са заједничким активностима и сарадњом на пројекту на следећим обукама
ПРИНЦИПИ ИНОВАТИВНОГ ПРИСТУПА У ИЗРАДИ ПП И ИОП-а
ИНТЕРАКТИВНИ ПРИСТУП У ИЗРАДИ И ИМПЛЕМЕНТАЦИЈИ ИОП-а реализован 27. фебруара 2024. године у периоду преко ЗУМ платформе
Своје искуство представила ОШ ”Свети Сава ” из Врчина
Приказ интерактивних приступа у раду Тима за инклузивно образовање и Тима за подршку
• Континурано праћење рада са ученицима који имају потребу за додатном подршком
• Правовремено уочавање и примена активности које воде оптималном психофизичком развоју ученика
АГЕНДЕ-ТЕМА ВЕБИНАРА
• Могућности инклузивног развоја и инклузивне праксе у изради ПП и ИОП-а
• Ефекти примене иновативних приступа у пракси у изради ПП и ИОП-а
• Потенцијални развој иновативних пракси
СЛЕДЕЋИ ВЕБИНАР
САРАДЊА И ЗАЈЕДНИЧКО ПЛАНИРАЊЕ НАСТАВНИКА ОПШТЕОБРАЗОВНИХ И СТРУЧНИХ ПРЕДМЕТА У ФУНКЦИЈИ УНАПРЕЂИВАЊА НАСТАВЕ И ПАРТИЦИПАЦИЈЕ УЧЕНИКА који ће бити реализован 11. марта 2024. године у периоду од 12.00 до 14.00 часова преко ЗУМ платформе.
• Предвиђено је учешће три представника наше школе, који треба да потврде своје присуство попуњавањем упитника на линку: https://forms.gle/nraiwXL4o6QiuhcE6 најкасније до 07. марта 2024. године.У оквиру вебинара своје искуство на ову тему ће презентовати Биотехнолошка школа „Шуматовац“ из Алексинца.