Музика и поезија за Европски дан језика

Поводом Европског дана језика, у холу наше школе одржана је приредба на којој су ученици показали своје језичке вештине извођењем песама и рецитовањем поезије на различитим европским језицима.

На програму су биле песме на енглеском, италијанском, француском и руском језику, док се поезија изводила на немачком, италијанском, шпанском, француском и енглеском.

Бројна публика имала је прилику да ужива у врхунској поезији Рајнера Марије Рилкеа, Чезареа Павезеа, Федерика Гарсије Лорке, Вилијама Блејка, Роберта Фроста, као и у безвременим песмама попут „Bella Ciao,“ „Greensleeves“  и других.

У публици су били ученици и професори наше школе, али и гости са стране, који су дошли да подрже овај културни догађај, којим је успешно истакнута важност учења и познавања страних језика и промовисања језичке и културне разноликости.

Својим наступима, ученици наше сколе су демонстрирали не само свој таленат, већ и посвећеност учењу страних језика.