Обележавање Светског дана прве помоћи

У част значаја пружања прве помоћи, сваке године, друге суботе у септембру, обележава се
Светски дан прве помоћи.

У Гимназији „Свети Сава“ су 17. и 18. септембра реализоване 4
радионице, а организатори су били наставници физичког и здравственог васпитања и представник
Црвеног крста, Ђорђе Савић. Учесници радионице су били ученици првог разреда, сва четири
одељења, а тема је „Прва помоћ и спорт“. Порука ове радионице је да сви који се баве спортом, активно или рекреативно, тренери, наставници физичког васпитања, па и ученици наше школе, треба да знају основне вештине прве помоћи. Наставници наше школе су управо кроз ову тему желели да подстакну позитивне људске вредности, солидарност, сарадњу, а у складу са смерницама за рад у овој школској години. Радионице су биле веселе, али и врло озбиљне на моменте, док се демонстрирало и причало у вези са реаговањем у кризним ситуацијама. Ученици су постављали питања, учествовали у дискусијама, практично вежбали превијање подеротине, ишчашење скочног зглоба и слично. Симулиране су најчешће незгоде које се могу десити током тренинга, рекреације или часа физичког васпитања. Надамо се да смо на овај начин подигли свест ученика о значају прве помоћи и да смо некога можда инспирисали да се прикључи Црвеном крсту наше општине.